Terrassiklaasid
Terrassiklaasid
Terrassiklaaside abil saab muuta terrassi ilmastikukindlaks kasulikuks pinnaks, säilitades ruumi puhtuse ja vähendades küttekulusid. Need on sobilikud nii eramute, suvilate kui ka äripindade, näiteks restoranide, laiendamiseks. Klaasitud terrass on mõnus ajaveetmis paik, mis võimaldab pikendada suve nautimist hilissügiseni välja.
Lisaks sellele, et terrassi klaasimine on väga praktiline, annab see Sulle kevad-suviseks perioodiks juurde ka huvitava ning mitmekülgse lisaruumi ja hulgaliselt võimalusi kodus.
Heal terrassil on palju kasutusvõimalusi
- Ühised toidukorrad pere ja sõpradega. Klaasitud terrassil saab olenemata ilmast pere ja sõpradega ühiseid toidukordi nautida.
- Peod ja üritused. Klaasitud terrassil saab sünnipäevi ja muid tähtpäevi läbi viia. Siis ei pea Sa muretsema sellepärast, mis ilm plaanitaval üritusel on.
- Laste mänguruum. Sajustel päevadel saavad lapsed verandal mängida ja seeläbi “peaaegu õues” aega veeta.
- Mini herbaarium. Kasvata klaasitud verandal maitsetaimi ja lilli. Läbi klaasi saavad need palju rohkem oma eluks vajalikku päikesevalgust, kui aknalaual olles.
Terrassiklaasimis töid teostame aastaringselt!
Terrassiklaasimise lahendused
Raamidega lükandklaasid
Lihtsasti paigaldatav süsteem, kus klaasmoodulid liiguvad sujuvalt üksteise taha. Raamidega terrassiklaasid on vastupidavad rasketele ilmastikutingimustele, kergesti hooldatavad ja sobivad praktiliselt igale terrassile. Alumine juhtsiin on ligikaudu ühe terrassilaua laiune, seega on see hõlpsasti põrandasse „uputatav“.
Raamideta lükandsüsteem
Süsteem, kus raamideta klaasimoodulid liiguvad ülemise ja alumise juhtsiini vahel üksteise taha. Sobib praktilisel igale terrassile, millel on olemas stabiilne aluspind. Raamideta lükandklaasidel on ainulaadne eriti madal 9 mm alaprofiil, mis võimaldab mugavat kasutust ilma põrandasse “uputamise” vajaduseta.
Raamideta terrassiklaasid
Toode on identne rõduklaasimissüsteemiga ja annab väga ilusa õhulise tulemuse, sest puuduvad vertikaalsed profiilid. Süsteemil klaasid avanevad nagu raamatulehed sissepoole seina äärde ja seeläbi on võimalik kogu terrass tervikuna avada. Alumist juhtprofiili on võimalik ka põrandasse „uputada“.
Klaasidest saab valida ühekordse karastatud kirka või toonitud klaasi vahel. Alumiiniumprofiilid pulbervärvitakse RAL-kataloogi alusel. Soovi korral saab terrassiklaasidele lisada ka lukustuse.
Tehtud Terrassiklaasid
Terrassi klaasimise eelised
Arvestades Eesti muutlike ilmaolusid on kasulik oma terrassid klaasida. Terrassiklaasid kaitsevad pindu vihma, tuule, lume ning tolmu eest. Samuti on klaasitud terrass säästlik, kuna aitab kokku hoida küttekuludelt ning boonusena vähendab oluliselt tänavamüra. Välimuselt on terrassiklaasid tagasihoidlikud ja sobivad igat tüüpi majale muutmata hoone üldist välisilmet ning lisades avarust.
Jahedad suved on näidanud – need, kelle terrassi kaitsevad klaasid, saavad päikesepaistet nautida kogu suve ega pea muretsema, milliseid terrassil olevaid asju tuul lendu võib viia. Ühtlasi kaitseb terrassi klaasimine seda ka tolmu ja prügi eest, mis tegelikkuses tähendab, et terrassil asuvat söögilauda pole tarvis enne iga kasutamist puhastada, niisamuti nagu pole vajadust kogu aeg põrandat pühkida.
Lisaks tolmukindlusele kaitseb terrassi klaasimine ka tüütute putukate – sääskede, parmude, herilaste – eest. Eriti oluline on see neile, kes armastavad just õhtuti terrassil istuda, aga ka neile, kes putukahammustusele tavalisest tundlikumalt reageerivad. Vahel võib olla oluline vältida ka lindude pääsemist terrassile, sest mõned inimestega harjunud linnud võivad põhjustada suurt peavalu.
Klaasimine pikendab ka terrassi eluiga. Suurimaks mureks terrasside pinna hoidmisel on suured temperatuurikõikumised. Suvisel ajal võib terrass kuumeneda kuni +30C, ehk intensiivne päike muudab puitpinnad halliks. Samas talvisel ajal võib toimuda jahtumine kuni -30C, kus puitpindadesse kogunenud niiskus jäätub ja paisumise tagajärjel võivad tekkida lõhed.
Siiski on kõige keerulisemaks ajaks kevad ja sügis, mil temperatuur kõigub suure amplituudiga ja kiirelt. Ilmastikuoludega kaasnevad loomulikult ka sademed ja teised keskkonna agressiivsed mõjud nagu gaasid ja tolmud, mis koos niiskusega terrassile langevad. Kokkupuutel niiskusega võib tekkida seen- ja vetiktaimede levik, mis muudab pinna ilmetuks.
Klaasimine on kasulik ka taimede kasvatamiseks, kuna hoiab kõrgemat ruumi temperatuuri, pikendades taimede kasvamise perioodi.
Kust alustada?
Terrassi ehitus loob kodule lisaväärtuse, kus juua hommikukohvi või nautida päikeseloojangut. Terrassi saab aga ehitada mitut moodi ning kõigepealt tulebki kindlaks teha, mis on antud terrassi eesmärgiks.
Tehes kindlaks terrassi olemuse eesmärki, tuleb valida sellele ka sobiv asukoht. Peamiselt soovitakse terrass ühendada hoonega ning teha see lõunapoolsele küljele, kus on maksimaalselt päikest. Aiaterrassid külgnevad peamiselt elamutega, et olla kaitstud tuule ning tolmu eest.
Istumiskohtade kaitseks tuule eest rajatakse sageli näiteks puidust võrestikke, variseinu, klaasseinu või ka põõsaid ja muid taimi. Kõige terviklikum lahendus on siiski terrassi klaasimine.
Nii klaas kui alumiinium sobivad selleks suurepäraselt, olles korrosiooni-, UV-kiirguse ning seenkahjustuskindlad. Terrasside juures kasutatakse karastatud klaasi, mis on tavalisest kuni viis korda tugevam ning kui sellega tõesti peaks mõni õnnetus juhtuma, siis puruneb ta nahka mittevigastavateks graanuliteks.